Konica Minolta Bizhub C5500 C5501

Konica Minolta Bizhub C5500 C5501

Centra druku i zakłady świadczące usługi druku muszą szybko i elastycznie reagować na różnorodne wymagania swoich klientów. Aby zaspokoić nawet najbardziej wymagające potrzeby, grupy te szukają najwyższej jakości i wysokiej prędkości produkcji, zarówno w trybie kolorowym, jak i monochromatycznym, oraz najkorzystniejszego współczynnika kosztu do wydajności, który zapewni im zysk. Kolorowy system produkcyjny Konica Minolta bizhub PRO C5500 jest w stanie sprostać tym wszystkim wyzwaniom.

Technologia przyszłości dostępna już dzisiaj

Zaawansowana technologia przetwarzania barwy, opracowana przez Konica Minolta, jest integralną częścią urządzenia bizhub PRO C5500. S.E.A.D., oznaczająca „Proces Aktywnego Cyfrowego Poprawiania Rastrowania”, udostępnia zakres technicznych innowacji umożliwiających imponującą, kolorową reprodukcję przy wysokiej prędkości. Ulepszona jakość obrazów systemu, z o wiele bardziej jednolitymi tłami, jest osiągana dzięki nowo zastosowanej, unikalnej metodzie rastrowania.

Opracowana przez Konica Minolta technologia ITbit (Image Tag bit) znaczne poprawia druk półtonów, druk obszarów wektorowych, wstawiając dodatkowe punkty co ma szczególne znaczenie dla konturów, obrazów odwróconych i tekstów wykonanych smukłą czcionką.

Opracowany przez Konica Minolta toner polimeryzowany Simitri HD® (High Definition) przenosi jakość obrazu na nowe poziomy: jego miniaturowe cząstki o jednolitych kształtach pozwalają na precyzyjną reprodukcję nawet najcieńszych linii, bez poświęcenia doskonale czarnego nasycenia.

Więcej niż elastyczna produkcja w kolorze

Urządzenie bizhub PRO C5500 pracuje z prędkością 55 stron na minutę, identyczną przy drukowaniu w trybie kolorowym, jak i monochromatycznym, cechując się zaawansowaną technologią przetwarzania barwy Konica Minolta. Podawanie papieru w bizhub PRO C5500 przebiega szybko i niezwykle sprawnie. Zastosowanie opracowanej przez firmę Konica Minolta technologii podawania papieru z asystą powietrzną umożliwia stosowanie szerokiej gamy nośników, w tym papieru o gramaturze do 300 g/m², papieru powlekanego, grubszych arkuszy kolorowych i papieru przeznaczonego do druku offsetowego.
Dodatkowo opcjonalny magazyn papieru o dużej pojemności może być wyposażony w moduł grzewczy, który suszy zmagazynowany papier zanim zostanie użyty, zwiększając jeszcze bardziej niezawodność pobierania systemu oraz daje pewność jakości wydruków.

Mocna, metalowa konstrukcja zapewnia całkowitą niezawodność, a kompaktowa budowa ułatwia integrację tego urządzenia w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Druk w dupleksie i pasowanie strona do stronie w bizhub PRO C5500 zapewnia stopień precyzji, która zbliża go do efektów drukowania offsetowego. Jedną z najbardziej atrakcyjnych zalet urządzenia bizhub PRO C5500 jest wysoki stopień wygody użytkownika. Szybka i łatwa obsługa oraz praktyczność operacji były najwyższymi priorytetami podczas opracowywania kolorowego systemu produkcyjnego przez Konica Minolta.

Elastyczne wykańczania

Możliwość wykańczania podczas pracy: Można wybierać różnorodne sposoby łączenia, które będą odpowiadały potrzebom Twoich klientów:

  • Zszywanie
  • Sortowanie z przesunięciem
  • Broszura
  • Dziurkowanie
  • Składanie w format listu
  • Zszywanie na grzbiecie i łamanie na pół
  • Ciągła praca w celu zapewnienia pełnej wygody: bez czekania, bez opóźnień
  • Wykańczanie ze zszywaniem

Aby finalny produkt wywarł prawdziwie profesjonalne wrażenie istotna jest jakość obrazu – ale również wyjątkowa jakość nośników i profesjonalne wykończenie wykonanych produktów. Naturalnie Konica Minolta zapewniła, że bizhub PRO C5500 spełnia związane z tym najwyższe wymogi, oferując wybór zaawansowanych, automatycznych funkcji wykańczających i innych opcji, zwiększających jeszcze bardziej jego możliwości.

Praca kreatywnych profesjonalistów zależy od możliwości drukowania, które powinny oferować znakomitą jakość barw, wszechstronną obsługę nośników i łatwość pracy z urządzeniem. Połączenie urządzenia bizhub PRO C5500 z wewnętrznym kontrolerem druku kolorowego IC-408 dokładnie spełnia te właśnie wymagania. Kolorowy system produkcyjny Konica Minolta, pracujący z prędkością 55 stron na minutę, i kontroler EFI Fiery stanowią mocny zespół, który osiąga wysoką wydajność dla wszystkich zadań drukowania, idealny dla agencji reklamowych i działów graficznych. Kontroler druku kolorowego IC-408 jest wszechstronnie wyposażony, co pozwala mu stawiać czoła wyzwaniom, rzucanym przez nowoczesny biznes. Jest on nie tylko kompetentny w dziedzinie obróbki koloru i produktywności, ale dostarcza również szerokiego zestawu funkcji bezpieczeństwa.

Specyfikacja Urządzenia:

SYSTEM
Podajnik dokumentów DF-609 pojemnosć do 100 arkuszy, 39stron/min, gramatura 35 – 210 g/m2, format A5 – A3
Kaseta dużej pojemności LU-202 do 2.500 arkuszy papieru o gramaturze 64 – 300 g/m2 i formacie B5 – SRA3 (max. 330 x 487 mm)
Finiszer broszurujący FS-607 oprawa zeszytowa do 20 arkuszy (80 stron), 2-punktowe i narożne zszywanie do 50 arkuszy, składanie na środku i do postaci listowej, autosortowanie i grupowanie, pojemność odbiorcza do 2.500 arkuszy
Podajnik okładek PI-502 podawanie wkładek wstępnie zadrukowanych, dwie tace podające po 200 arkuszy każda
Dziurkacz PK-512 dziurkowanie, do wyboru 2 i 4 otwory
KOPIARKA
Prędkośc kopiowania A4: 55 stron/min
A3: 36 stron/min
Rozdzielczość druk: 600 x 1.800 dpi (z wygładzaniem)
skanowanie/kopiowanie: 600 x 600 dpi
Skala szarości 256 odcieni
Pamięć 4 x 256 MB RAM + 4 x 40 GB HDD
Gramatura papieru 64 – 300 g/m2
Format papieru A5 – SRA3
100 x 148 mm do 330 x 487 mm
Druk dwustronny 64 – 256 g/m2
Pojemność podajników wejściowych z kasetą dużej pojemności do 4.250 arkuszy

 

DRUKARKA
Wewnętrzny kontroler EFI Fiery IC-408
Język opisu strony PostScript 3, PCL, TIFF, PDF
Sterownik drukarki Windows 2000/XP/Server 2003, Mac OS X
Procesor Intel Celeron 2.8 GHz
Interfejs 10/100/1000 Base-T Ethernet
Pamięć sterownika druku standard: 512 MB
Dysk twardy drukarki 80 GB