Laserowe urządzenia – drukarki, kserokopiarki i inne

Urządzenia skanująco-drukujące wybierane do domu, to zazwyczaj drukarki atramentowe ze zintegrowanym skanerem. Popularność tak zwanych plujek wynika między innymi z ich niskiej ceny oraz dostępności tuszy wykorzystywanych do druku. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku biur, agencji reklamowych czy zakładów produkcyjnych. Tam, gdzie liczy się czas i niskie koszty eksploatacji, bezkonkurencyjne są urządzenia laserowe, zazwyczaj wielofunkcyjne. Pełniące rolę drukarki, kserokopiarki, skanera czy faksu zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż wszystkie urządzenia osobno. Ich obsługa jest intuicyjna, gdyż panel sterujący dotyczy wszystkich funkcji.

Drukarka laserowa działa niczym kserokopiarka. Wydruki tworzone są poprzez nanoszenie cząsteczek tonera na papierze lub innej powierzchni.
Po przygotowaniu wałka pokrytego materiałem światłoczułym następuje naświetlanie. Po wykonaniu tej czynności, toner przenoszony jest na wałek światłoczuły, a następnie z wałka na papier. W kolejnym etapie rozgrzany toner stapia się wprasowując się w kartkę. Na finiszu dochodzi do czyszczenia tonera.
Największe zalety drukarek laserowych to między innymi wysoka odporność wydruków, szybkość działania i tworzenia wydruków, a także niskie koszty eksploatacji. Słabszą stroną takich urządzeń jest przede wszystkim wysoki koszt zakupu sprzętu.

W ofercie firmy Kseromax znajdą Państwo różnorodne laserowe urządzenia wielofunkcyjne marki Konica Minolta. Wyróżniające się wysoką jakością, solidności i wydajnością, doskonale spiszą się zarówno w biurze jak i agencjach reklamowych.

Zachęcamy do poznania naszej oferty.